خرید تور و بلیط هواپیما | سیمرغ فلای
خرید تور و بلیط هواپیما | سیمرغ فلای
خرید تور و بلیط هواپیما | سیمرغ فلای
خرید تور و بلیط هواپیما | سیمرغ فلای
خرید تور و بلیط هواپیما | سیمرغ فلای
خرید تور و بلیط هواپیما | سیمرغ فلای
خرید تور و بلیط هواپیما | سیمرغ فلای
خرید تور و بلیط هواپیما | سیمرغ فلای
خرید تور و بلیط هواپیما | سیمرغ فلای
خرید تور و بلیط هواپیما | سیمرغ فلای
خرید تور و بلیط هواپیما | سیمرغ فلای
خرید تور و بلیط هواپیما | سیمرغ فلای
خرید تور و بلیط هواپیما | سیمرغ فلای

ترکیه

کشور ترکیه یکی از نام آشناترین کشورهای دنیا برای توریست هاست. شاید کمترین توریستی باشد که تا به حال به این کشور زیبا سفر نکرده باشد؛ اما این کشور در کجا قرار دارد و چه شرایطی را داراست؟

 
کشور ترکیه، قرار گرفته در تقاطع اروپا و آسیا ترکیبی غنی از تاریخ، فرهنگ و زیبایی‌های بکر و طبیعی را به گردشگران عرضه می‌کند. ترکیه با ترکیب منحصر به ‎فرد از تمدن‌های باستانی، منظره‌های خیره‌کننده و شهرهای سرزنده به جاذبه‌های گردشگری فراوانی می‌بالد که هر ساله میلیون‌ها گردشگر را از سراسر جهان به این گوشه از دنیا می‌کشاند.

 

ترکیه در کدام قاره است؟ اولین چیزی که در جغرافیای ترکیه مورد توجه است. اوراسیایی بودن این کشور است. یعنی این کشور مانند پلی در میان قاره اروپا و آسیا قرار گرفته و تنگه بسقر این کشور را به دو قسمت اروپایی و آسیایی تقسیم میکند. به قسمت آسیایی آن آناتولیا گفته میشود. همین موقعیت خاص و متفاوت باعث ایجاد آب و هوای مختلفی در نواحی مختلف شده است. مثلا قسمت های ساحلی اطراف دریای اژه و مدیترانه دارای هوای خنک  و بارانی در زمستان و در تابستان هوای خشک و گرم دارد. در حاشیه دریای سیاه میزان بارش از کل کشور بیشتر است. 

ترکیه از نظر وسعت در جهان رتبه 37 را به خودش اختصاص داده, که این کشور نسبتا پهناور بین 4 دریای مدیترانه از جنوب , دریای اژه از غرب و دریای مرمره که بین قسمت اروپایی آسیایی است. دریای سیاه در شمال قرار گرفته  این کشور که دارای 81 استان است طولی برابر با 8000 کیلومتر دارد. تمام استانها نامهایشان برابر با مرکز آنها است البته به غیر از 3 شهر.

 ترکیه از شمال غربی با یونان و بلغارستان ,از شرق با گرجستان, ارمنستان, آذربایجان و ایران و از جنوب با عراق و سوریه هم مرز است.

منطقه های ساحلی ترکیه از لحاظ جغرافیایی ترکیه را به 7 بخش مرمر اژه دریای سیاه آناتولی مرکزی آناتولیای شرقی و آناتولیای جنوب غربی و مدیترانه ای تقسیم میکند. قسمت آسیایی این کشور شامل 97 در صد و قسمت اروپایی ترکیه شامل 3 درصد از خاک ترکیه میشود.

انواع مکان‌های دیدنی، از ایاصوفیه که یکی از میراث‌های جهانی مشهور یونسکو است تا درۀ پروانه‌های فتحیه در اقیانوس، سفر گردشگران به ترکیه را به خاطره‌ای فراموش‌نشدنی تبدیل می‌کند. چند مورد از مشهورترین و زیباترین جاذبه‌های توریستی ترکیه را در این مقاله معرفی می‌کنیم.

دیدنی‌های استانبول

استانبول مملو از گنجینه‌های تاریخی و طبیعی است. دیدنی‌های فراوانی در شهر شگفت‌انگیز استانبول انتظارتان را می‌کشد. در این بخش با چند جاذبه از مکان‌های زیبای استانبول آشنا می‌شوید.

مسجد ایاصوفیه

ایاصوفیه چشم‌نوازترین و تماشایی‌ترین نمونه از معماری بیزانس است. ایاصوفیه در گذر قرن‌ها کلیسای جامع و مسجد بوده است و امروزه موزه و یکی از مهم‌ترین مکان‌های دیدنی ترکیه به شمار می‌آید. کاشی‌کاری‌های زیبا و ظریف و دیوارنگاره‌های خیره‌کننده در سراسر این مسجد باشکوه، ایاصوفیه را به مکانی مسحورکننده تبدیل می‌کنند. مسجد ایاصوفیه روزانه پر از توریست‌هایی است که می‌خواهند با معماری زیبا و جذاب آن عکس بگیرند، بنابراین توصیه می‌کنم که برای بازدید و عکس گرفتن از آن حتماً صبح زود بیدار شوید.

مسجد آبی

مسجد عظیم و زیبای سلطان احمد با صدها هزار قطعه از تزئینات ظریف و زیبا در سمت راست مقابل ایاصوفیه قرار داد. مسجد سلطان احمد به دلیل صحن آبی‌اش شهرت جهانی دارد و به همین دلیل به مسجد آبی معروف است. مسجد آبی تماشایی‌ترین بنای استانبول است که معماری داخلی نفس‌گیرش زیبایی بنا را به بهترین وجه تکمیل می‌کند. بازدید از این مسجد نیز همانند مسجد ایاصوفیه رایگان است، البته بازدید در زمان اقامه نماز ممنوع است.

تنگه بسفر (İstanbul Boğazı)

تنگۀ بسفر که دریای سیاه و دریای مرمره را به هم متصل می‌کند، گواه آشکاری از زیبایی بی‌بدیل استانبول است. تنگۀ بسفر که استانبول آسیایی و اروپایی را به هم متصل می‌کند، تنگه‌ای باستانی است که هزاران سال پیش ساخته شده است.

نام بسفر برگرفته از زبان یونانی باستانی و به معنای «تنگۀ گاو» است. بسفر باریک‌ترین گذرگاه آبی کشتیرانی جهان است، اما علی‌رغم باریک بودنش گذرگاه آبی جهانی بسیار مهمی به شمار می‌آید.

برج گالاتا

برای دیدن نمایی 360 درجه از شهر تاریخی استانبول باید از برج گالاتای 67 متری بالا بروید. برج مرتفع گالاتا مکانی ایده‌آل برای تماشای افق استانبول و منظره‌های اطراف از چشم‌اندازی متفاوت است. برج گالاتا در اواسط قرن چهاردهم برای شناسایی دشمن یا آتش‌سوزی احتمالی در طبیعت ساخته شد و به عنوان سربازخانه و زندان نیز کاربری داشته است. این برج قرون وسطایی در ابتدا برج مسیح نامیده می‌شد و در زمان ساخت، بلندترین بنای استانبول بود. برج گالاتا بازسازی شده است و امروزه با کافه، رستوران و باشگاه شبانه پذیرای مسافران است.

بازار بزرگ استانبول

بازار بزرگ استانبول بازار عظیم رنگارنگی متعلق به قرن پانزدهم است. قدیمی‌ترین و بزرگ‌ترین بازار سرپوشیدۀ جهان در قلب استانبول قرار دارد. فضای بازار با پیچ و خم‌های فراوان ناحیه‌ای به وسعت 30,700 متر مربع را اشغال می‌کند. بازار بزرگ استانبول بیش از 4000 مغازه دارد که در دو طرف 62 راستۀ سرپوشیده صف کشیده‌اند. انواع کالاها، از فرش و سرامیک گرفته تا جواهرات، مبلمان، پوشاک، وسایل چرمی، ادویه‌های عجیب و غریب، شیرینی‌های سنتی، انواع چای و دمنوش، دکه‌های غذافروشی و ده‌ها قلم کالای دیگر را می‌توانید در این بازار پیدا کنید. بازار بزرگ استانبول برای خرید وسایل عتیقه و دکوری و تهیۀ سوغاتی‌های استثنائی هم فوق‌العاده است. بازار بزرگ استانبول یکی از قطب‌های تجارت و بازرگانی جهان و بازنمودی راستین از فرهنگ و گذشتۀ تاریخی این شهر است.

کاخ دولما باغچه

کاخ دولما باغچه با مساحت 45,000 متر مربع، بزرگ‌ترین کاخ ترکیه است. زیبا، راحت و مجلل صفاتی هستند که باشکوه‌ترین کاخ ترکیه را به خوبی توصیف می‌کنند. دولما باغچه در امتداد خط ساحلی بسفر به سبک‌های اروپایی نئوکلاسیک، باروک و روکوکو با آمیزه‌ای از معماری سنتی عثمانی ساخته شد. کاخ دولما باغچه در قرن نوزدهم به عنوان اقامتگاه سلطان و خانواده‌اش بنا شد.

این موارد تنها بخشی از زیبایی‌های بی‌شمار استانبول هستند، ما در مقاله دیدنی‌های استانبول به طور کامل به زیبایی‌های خیره‌کننده این شهر خواهیم پرداخت و همچنین مطالعه راهنمای سفر به استانبول را برای لذت بردن بیشتر از سفرتان پیشنهاد می‌کنیم.

دیدنی‌های آنکارا

سال‌های چندانی از پایتخت شدن آنکارا نمی‌گذرد. پس از انتخاب آنکارا به عنوان پایتخت شاهد توسعۀ این شهر چه از نظر تاریخی چه از نظر گردشگری بوده‌ایم. آنکارا شهری چندوجهی واقع در ساحل دریای مدیترانه است. دیدنی‌های آنکارا گردشگران بسیاری را جذب این شهر می‌کند.

موزه تمدن‌های آناتولی

موزۀ تمدن‌های آناتولی یکی دیگر از جاذبه‌های مسحورکنندۀ آنکاراست. این موزه که بزرگ‌ترین موزۀ ترکیه است، به کلکسیون بی‌نظیرش از صنایع دستی تاریخی می‌بالد. موزۀ تمدن‌های آناتولی روایت تاریخ سیاره را از دوران نوسنگی شروع می‌کند و روایتش را به تدریج پیش می‌برد تا به زمان حاضر برسد. آثاری از دوره‌های مختلف مانند بیزانتیوم، امپراتوری عثمانی، عصر روم و … در این موزه به نمایش گذاشته شده است.

آنیت‌کابیر

آنیت‌کابیر آرامگاه مصطفی کمال آتاتورک، بنیان‌گذار و نخستین رئیس‌جمهور جمهوری ترکیه است. آنیت‌کابیر در آنکارا، پایتخت ترکیه قرار دارد. این آرامگاه نماد مهمی از میهن‌پرستی و تاریخ ترکیه به شمار می‌آید.

آنیت‌کابیر فقط یک مقبره نیست، بلکه موزه و مکانی برای یادآوری میهن‌پرستی نیز محسوب می‌شود. آنیت‌کابیر گردشگران فراوانی را از داخل ترکیه و سراسر جهان به خود جذب می‌کند، گردشگرانی که برای ادای احترام به آتاتورک و آگاهی از تاریخ تأسیس ترکیه رهسپار این آرامگاه می‌شوند. آنیت‌کابیر شامل نمایشگاه‌هایی نیز می‌شود که صنایع دستی، عکس و اسناد مربوط به زندگی آتاتورک و جنگ استقلال ترکیه را در معرض دید علاقه‌مندان قرار می‌دهند.

خاتوشا

در عمق منطقۀ آناتولی یکی از بزرگ‌ترین سایت‌های باستان‌شناسی ترکیه و یکی از میراث‌های جهانی یونسکو به نام خاتوشا قرار دارد. خاتوشا در دوران شکوه و جلالش در هزارۀ دوم قبل از میلاد پایتخت امپراتوری هیتی بود و تمام منطقۀ آناتولی و فراتر از آن در ید قدرتش بود. ویرانه‌های خاتوشا، شامل چند معبد، استحکامات، دروازه‌ها و مجسمه‌ها، دامنۀ وسیعی را پوشش می‌دهد.

قلعه آنکارا

قلعۀ آنکارا که با نام‌های دژ آنکارا و حصار آنکارا نیز شناخته می‌شود، یک قلعۀ نظامی تاریخی در منطقۀ اولوس آنکاراست. قلعۀ آنکارا بر فراز تپه‌ای بلند قرار دارد و از بالای آن می‌توانید بر شهر مسلط باشید.

دژ آنکارا از دیوارهای داخلی و خارجی و چند برج و دروازه تشکیل می‌شود. دیوارهای خارجی عمدتاً اصالتی رومی و بیزانسی دارند، حال آن‌که دیوارهای داخلی توسط سلجوقیان و عثمانیان احداث شد. شاخص‌ترین بخش این قلعه برج پرصلابت آنکارا یا برج سفید (Akkale) است که نماد شهر نیز به شمار می‌آید.

دیدنی‌های وان

در کرانۀ دریاچه‌ای نمکی-قلیایی به رنگ آبی روشن و در کنار جادۀ باستانی ابریشم شهری به نام وان قرار دارد. وان ده‌ها تجربۀ منحصر به‎ فرد و مکان دیدنی را تقدیم گردشگران می‌کند که نظیرشان در هیچ کجای ترکیه پیدا نمی‌شود.

این منطقه اهمیت تاریخی دارد، چرا که در گذشته و پیش از اشغال شدن توسط بیزانسی‌ها، سلجوقیان و بعدها عثمانیان پایتخت قلمروهای ارمنیان و اورارتو بود. بنابراین مطمئن باشید که از دیدن معماری باستانی وان لذت خواهید برد.

آکدامار: کلیسای ارمنی قدیمی

آکدامار واقع در جزیرۀ آکدامار در دریاچۀ وان، مشهورترین کلیسای وان است. قدمت آکدامار به سال 921 برمی‌گردد. این کلیسا به تازگی پس از بازسازی‌های گسترده بازگشایی شد. نقاشی‌های بی‌نظیر و خیره‌کننده‌ زینت‌بخش دیوارهای آکدامار است.

دریاچه وان

ساکنان وان دریاچه‌شان را به دلیل بزرگ بودن دریا می‌خوانند؛ دریاچۀ وان بزرگ‌ترین دریاچۀ قلیایی ترکیه و جهان است. این دریاچه پس از فوران کوه آتشفشانی نمرود تشکیل شد. یک گونه ماهی بسیار نادر به نام Inci Kafali در این دریاچه زندگی می‌کند. مطالعات انجام‌شده بر روی آب‌های این دریاچه ثابت کرده است که آب دریاچۀ وان میکروب‌ها و شوره را از بین می‌برد و شنای کوتاه‌مدت در این دریاچه برای درمان بسیاری از بیماری‌ها و ترمیم زخم‌ها مفید است.

خرید در شهر وان

گردشگران تجربۀ خرید در ترکیه را یکی از بهترین تجربه‌های خرید توصیف می‌کنند. برای خرید در وان می‌توانید به بازاری بروید که 9 کیلومتر با فرودگاه وان فاصله دارد. دکه‌ها و مغازه‌های فراوانی در این بازار وجود دارند که محصولات اصیل ترکی، مانند فرش‌های دست‌بافت ترکی و صنایع دستی و سوغاتی‌های گوناگون را می‌فروشند.

جاذبه‌های توریستی آنتالیا

شهر رنگارنگ آنتالیا با ساحل فیروزه‌ای، شن‌های زرین، معماری رومی ظریف و ویرانه‌های باشکوه ماقبل‌تاریخ، بسیاری از گردشگران را مبهوت می‌کند. اگر قصد دارید برای تعطیلات به آنکارا سفر کنید، فکر نکنید تنها کاری که می‌توانید در آنکارا انجام بدهید، دراز کشیدن در ساحل است. آنتالیا شهری با دیدنی‌های متنوع با صدها تفریح و تفرجگاه است که سفرتان را لذت‌بخش می‌سازد.

مناره ییولی

شاخص‌ترین مکان دیدنی آنتالیا مناره ییولی است. مناره ییولی مسجدی قرن سیزدهمی است که هنوز از آن استفاده می‌شود. این مسجد که به دستور سلطان علاءالدین کیقباد بنا شد، یکی از جاذبه‌های توریستی آنتالیا و نمونۀ درخشانی از معماری سلجوقی است. بر فراز ایوان بیرون زده در بالای این ستون خیاره‌دار هشت‌وجهی می‌توانید به تماشای منظره‌های پهناور چشم‌نوازی از شهر بنشینید.

شهر قدیم (کالیچی)

شهر قدیم یا کالیچی (Kaleici) محلۀ هزارتومانندی است که برای زندگی و تجربۀ محیط ساده و قدیمی ایده‌آل است. انبوه جاذبه‌های توریستی آنتالیا در این بخش زیبا از شهر قرار دارد. کالیچی که در قدیم محل زندگی مردم بود، اکنون با هتل بوتیک‌های مجلل، گالری‌های هنری سرگرم‌کننده، فروشگاه‌های سوغات‎فروشی جمع‌وجور و رستوران‌های جذاب به پاتوق گردشگران تبدیل شده است.

ساحل کنیالتی

با خیالی آسوده در ساحل زیبای کنیالتی استراحت کنید و خود را غرق در آفتاب کنید. کنیالتی ساحلی شنی است که منظره‌های کوهستانی چشم‌نواز در پس آن خودنمایی می‌کند.

آسپندوس

آسپندوس بدون شک یکی از آن دسته دیدنی‌های آنتالیاست که سفرتان به آنتالیا بدون بازدید از آن کامل نخواهد بود. ادعا می‌شود که آسپندوس بهترین سایت باستان‌شناسی محافظت‌شده در میان کولوسئوم‌های رومی جهان است. شهر باستانی آسپندوس دربرگیرندۀ سالن تئاتر رومی مشهوری است که یکی از مهم‌ترین جاذبه‌های گردشگری آنتالیا به شمار می‌آید. آسپندوس که در قرن دوم احداث شد، می‌تواند با ویرانه‌های فربینده‌اش افسون‌تان کند. آسپندوس مکانی ایده‌آل برای تماشای آثار باستانی دیدنی و گشت و گذاری آرام و سرخوشانه با همراهانتان است.

جاذبه‌های آلانیا

آلانیا شهر توریستی بسیار پرطرفداری در ریویرای ترکیه است. این شهر 120 کیلومتر با مرکز آنتالیا فاصله دارد و دارای یک فرودگاه است. ساحل‌های زیبا، پاتوق‌های توریستی، زندگی شبانه و طبیعت چشم‌نواز آلانیا در سراسر جهان شهرت دارد. آلانیا هر ساله پذیرای میلیون‌ها مسافر از چهار گوشۀ دنیاست.

غار داملاتاش

غار داملاتاش سازه‌ای طبیعی و با قدمت 15,000 ساله است. این غار یکی از زیبایی‌های اسرارآمیز آلانیاست که در قلب شهر، دقیقاً زیر قلعۀ آلانیا قرار دارد. آلانیا با استالاکتیت‌ها و استالاگمیت‌های نورانی باصلابتش بی‌نهایت زیبا و مرعوب‌کننده است. دمای داملاتاش همواره حدود 22 الی 23 درجه است. بخشی از غار که ستون‌های پهن با استالاکتیت‌ و استالاگمیت دارد، ‌13 تا 14 متر عرض و 15 متر ارتفاع دارد.

برج سرخ (Kyzyl-Kule یا قزل کوله)

برج سرخ که در قرن سیزدهم به دست ترکان سلجوقی بنا شد، به قبله‌گاه واقعی گردشگران تبدیل شده است. برج سرخ نماد شهر آلانیاست که به دلیل ساخته شدن با آجرهای سرخ به این نام معروف شد.

با بالا رفتن از 85 پله به بالای برج می‌رسید و منظره‌های شگفت‌انگیزی از آلانیا مقابل دیدگان‌تان گسترده می‌شود. موزۀ مردم‌شناختی واقع در برج نیز توجه گردشگران را به خود جلب می‌کند.

دژ آلانیا

دیوارهای دژ آلانیا در دورۀ سلجوقیان ساخته شد و تا به امروز به خوبی از آن‌ها محافظت شده است. تمام شهرهای ترکیه دژ و استحکامات نظامی دارند، اما دژ آلانیا یکی از بزرگ‌ترین‌هاست. این دژ فقط 140 برج دارد و طول دیواره‌های دفاعی پیرامونی‌اش بیش از 6 کیلومتر است. دروازۀ هفت‌تاقی با نقش‌برجسته‌های حروف رونی راه برقراری ارتباط با جهان خارج بود. به صورت گروهی یا فردی می‌توانید از دژ آلانیا بازدید کنید.

دیدنی‌های ترابزون

اگر بخواهیم شهری را نام ببریم که هم طبیعت خیره‌کننده داشته باشد، هم هوای تازه، دژهای زیبا، زمین سرسبز و دریاچه‌های شفاف، به شهر زیبای ترابزون می‌رسیم که مناظر چشم‌نواز و مسحورکننده‌ای از دریای سیاه دارد. ترابزون که با نام مستعار مروارید دریای سیاه نیز شناخته می‌شود، یکی از زیباترین مناطق دیدنی ترکیه است. ترابزون از سمت شمال‌شرقی به مرز گرجستان نزدیک است و در مجاورت ریزه، شهر صادرکنندۀ چای قرار دارد.

اوزون‌ گل ترابزون

اوزون‌ گل یکی از مشهورترین مکان‌های دیدنی ترابزون است. اوزون‌ گل دریاچه‌ای با لطافت خارق‌العاده و جذابیت فریبنده است که از نظر زیبایی و شکوه، گل سرسبد تمام دریاچه‌های اطراف است. دریاچه اوزون‌ گل که 90 کیلومتر با مرکز شهر فاصله دارد، از همه سو در حصار کوه‌های سرسبز قرار دارد. فرصت بازدید از اوزون‌ گل را در فصل زمستان از دست ندهید، مطمئن باشید که از دیدن منظره‌های برفی و برفی که همه‌جا را پوشانده است، شگفت‌زده خواهید شد.

ارتفاعات سلطان مراد

ارتفاعات سلطان مراد، واقع در شرق ترابزون در فاصلۀ 106 کیلومتری از مرکز شهر قرار دارد. دلیل نام‌گذاری این ارتفاعات آن است که سلطان مراد ششم در بازگشت از ایران از این منطقه گذر کرد و با لشکریانش در این‌جا نماز خواند. ارتفاعات سلطان مراد فقط 38 کیلومتر با دریاچه اوزون‌ گل فاصله دارد و نزدیک به جاذبه‌های گردشگری دیگر است. این مجاورت بازدید از تمام مکان‌های دیدنی را برای گردشگران آسان می‌کند. ارتفاعات سلطان‌مراد با چشم‌انداز بی‌نظیری که از فراز کوه‌ها به اطراف دارد و ابرهایی که در آسمان آبی بالای سرش در حرکت‌اند، تابستان‌ها مانند یک تابلوی نقاشی خیره‌کننده است. زمستان‌ها نیز ارتفاعات برف‌پوش و سفید رنگ می‌شود.

قلعۀ ترابزون

قدمت قلعۀ ترابزون به امپراتوری بیزانس برمی‌گردد. قلعۀ ترابزون یکی از زیباترین و بهترین مکان‌های ترابزون است که از تپۀ مشرف به شهر تا ساحل دریای سیاه امتداد دارد. قلعۀ ترابزون از سه بخش قلعۀ بالایی، قلعۀ میانی و قلعۀ پایینی تشکیل می‌شود. قلعۀ ترابزون چشم‌اندازهای خیره‌کننده‌ای از ساحل، معماری عثمانی-اسلامی و مناظر سرسبز اطراف دارد.

جاذبه‌های دیدنی شهر قونیه

اگرچه قونیه شهر پهناوری نیست، اما مسلماً اوقات خوشی را برای گردشگران می‌سازد. قونیه با فعالیت‌های مفرح و جاذبه‌های گردشگری بی‌نظیر یک شهر همه‌چیز تمام است. می‌توان گفت که قونیه پایتخت معنوی ترکیه است.

موزه مولانا

شاعر پارسی‌گوی، عالم الهیات، محقق اسلام و صوفی عارف قرن سیزدهم مولانا جلال‌الدین رومی در موزۀ مولانا مدفون است. موزۀ مولانا پیش از این منزلگاه و اقامتگاه درویش‌های چرخان بود که رقصی با نظم زیبا و مسحورکننده اجرا می‌کردند. بخش‌های مهم اقامتگاه شامل مقبره‌ها، سالن مراسم عبادی، آشپزخانه‌ها و تالار تلاوت کتاب مقدس در تور موزه به بازدیدکنندگان نشان داده می‌شود. قاریان، قرآن را با صوت در این تالار تلاوت می‌کنند.

مسجد علاءالدین

شهر تاریخی قونیه مانند یک شبکه است و تمام جاده‌هایش به دایره‌ای مرکزی منتهی می‌شود. پارک تپه علاءالدین با مسجد ساخته‌شده از اواسط قرن دوازدهم تا سیزدهم، دقیقاً در وسط قونیه قرار دارد. تصور می‌شود که این تپه و مسجدش زمانی بخشی از قلعۀ سلجوقیان بوده است. مسجد علاءالدین به سبک معماری سلجوقی ساخته شده است. شواهد موجود نشان می‌دهد که یک کلیسای جامع مسیحی، بنا شده به سال 1080 پیش‌تر در این مکان وجود داشته که پس از تسخیر شهر به مسجد، تغییر کاربری داده است.

موزه و مدرسه کاراتای

تمام مکان‌های تاریخی قونیه گرداگرد مسجد علاءالدین متمرکزاند. مدرسه کاراتای نیز همین‌طور است و دقیقاً در شمال پشت مسجد قرار دارد. مدرسه واژه‌ای عربی و به معنای مؤسسه‌ای آموزشی است که در این مورد خاص دروس اسلامی در آن تدریس می‌شود. مدرسه کاراتای از بیرون یک بنای سادۀ یک‌طبقه است، اما به محض این‌که وارد بنا می‌شوید، با زیبایی خیره‌کننده و مقرنس‌کاری‌ها و کاشی‌کاری‌های استادانه‌ روبه‌رو می‌شوید. آثار هنری سرامیکی دیگری نیز در موزه کاراتای به نمایش گذاشته می‌شود، بسیاری از این آثار در فاصلۀ 80 کیلومتری از کاخ تابستانی سلطنتی قبادآباد کشف شده‌اند.

دیدنی‌های شهر کوش‌ آداسی

کوش‌ آداسی یک شهر توریستی و مقصد گردشگری محبوب در میان جاذبه‌های توریستی این کشور زیباست. کوش‌ آداسی به‌ جز غذاهای دریایی لذیذ و تعطیلات مفرح، حال و هوای سرزنده و خوشایند و انواع فروشگاه‌های فوق‌العاده را نیز دارد که مسافران را از اقصی‌نقاط جهان به خود جذب می‌کند.

جزیره کبوتر

در انتهای گذرگاه 350 متری که از بندر کوش‌ آداسی شروع می‌شود، به جزیرۀ شگفت‌انگیز کبوتر می‌رسید. جزیرۀ کبوتر از بقایای دژ قرن سیزدهمی بیزانسی تشکیل می‌شود. جزیرۀ کبوتر پاتوق محبوبی است که گردشگران بخش اعظم وقتشان را در آن‌جا به استراحت کردن در کافه یا قدم زدن در امتداد ساحل می‌گذرانند. منظرۀ غروب آفتاب در جزیرۀ کبوتر دل‌ربا است و به همین دلیل این جزیره یکی از عاشقانه‌ترین مکان‌های دیدنی کوش‌آداسی به شمار می‌آید.

افسوس

افسوس یکی از زیباترین شهرهای باستانی است که در ساحل ایونی (Ionia) ترکیه قرار دارد. افسوس در قرن دهم پیش از میلاد توسط مستعمره‌نشین‌های یونانی ایونی و اتیک (Attic) احداث شد. افسوس اکنون شماری از جذاب‌ترین یادمان‌ها مانند کتابخانه سلسوس و معبد آرتمیس را در خود جای می‌دهد. زلزلۀ سال 614 افسوس را تا حدی تخریب کرد، با این‌ حال افسوس همچنان با خرابه‌هایش توریست‌های فراوانی را از سراسر جهان جذب می‌کند.

ساحل بانوان

ساحل بانوان با فقط دو کیلومتر فاصله از کوش‌ آداسی، یکی از پربازدیدترین ساحل‌های این شهر است. با وجود کافه‌های فراوان و ورزش‌های آبی مطمئن باشید که در این ساحل شاد و سرزنده حوصله‌تان سر نخواهد رفت. برای استراحت کردن و رسیدن به آرامش می‌توانید چتر و تخت تاشو کرایه کنید و با خیال راحت کنار ساحل دراز بکشید. ساحل بانوان در روزهای کاری وسط هفته و ایام خلوت بسیار آرام و ساکت است.

جاذبه‌های گردشگری ازمیر

ساحل‌های زیبا، ویرانه‌های باستانی و بازار سرزندۀ ازمیر این شهر را به مکانی دیدنی تبدیل می‌کند که مطمئناً از سفر به آن لذت خواهید برد. ازمیر آشکارا کمتر از همسایه‌های قرار گرفته در ساحل اژه گردشگرمحور است و گشت و گذار در ترکیبی از ترکیۀ مدرن و ترکیۀ تاریخی باستانی را برای مسافران ممکن می‌سازد.

میدان کناک و برج ساعت

نخستین توقفگاه‌تان در ازمیر بدون شک باید میدان کناک در مرکز شهر باشد. برج ساعت زیبایی در میدان کناک وجود دارد که هدیۀ امپراتور آلمان، ویلهلم دوم به پادشاه عثمانی عبدالحمید دوم است. این برج ساعت نمادی از شهر ازمیر و محل ورود به بازار قدیمی است. با اتوبوس، تراموا و قایق‌های درون‌شهری می‌توانید به بازار دسترسی داشته باشید. میدان کناک استراحتگاهی محبوب است که در کنار آن می‌توانید به نظارۀ رفت و آمد مردم بنشینید.

استخرهای حرارتی پاموکاله

بازدید از استخرهای آب‌گرم پاموکاله توری یک‌روزه در ازمیر برای گشت و گذار در چشمه‌های آب گرم پاموکاله است. بازدید از آیدین (Aydin) و تور هیراپولیس و سالن تئاتر آن را نیز حتماً در برنامۀ سفرتان قرار بدهید. استخرهای پاموکاله از تراورتن ساخته شده است؛ تراورتن نوعی سنگ رسوبی است که در نتیجۀ رسوب آب معدنی تشکیل می‌شود. 17 چشمۀ آب گرم وجود دارند که دمای‌شان از گرم تا بسیار داغ متغیر است.

قلعه کادیفه و مجسمۀ سنگی آتاتورک

قلعۀ کادیفه‌ کاله در تپۀ پاگوس مسافران را با روزگاران گذشته آشنا می‌کند و آنان را به زمانی می‌برد که اسکندر کبیر ازمیر باستانی را احیا کرد. کادیفه‌ کاله در لغت به معنای «قلعۀ مخملی» است. بر فراز این قلعه می‌توانید به تماشای منظره‌های خیره‌کننده‌ای از شهر و خلیج ازمیر بنشینید. گردشگران امروزه از بقایای قلعه دیدن می‌کنند که شامل دیوارها، برج‌ها و چند آب‌انبار زیرزمینی بیزانسی می‌شود.

سایت باستان‌شناسی آگورای سمورنا

آگورای سمورنا موزۀ فضای بازی در محلۀ نمازگاه (Namazgâh) است. آگورا در یونانی به معنای فضای عمومی است. آگورای سمورنا یکی از معدود آگوراهای جهان است که درون یک شهر بزرگ امروزی ساخته شده است. این آگورا سازه‌ای سه‌لایه دارد و شامل چند بازیلیکا، ستون مرمری، تاق‌های گنبدی و دیوارنوشته‌های باستانی می‌شود. تعدادی از صنایع دستی و آثار حاصل از حفاری‌های آگورا در موزۀ باستان‌شناسی ازمیر و موزۀ هنر و تاریخ به نمایش گذاشته می‌شود.

دیدنی‌های بدروم

بدروم غالباً به دلیل آب‌های آبی کبودش و مخفیگاه‌های شیک و مجللی که برای افراد مشهور دارد، «سن تروپه ترکیه» خوانده می‌شود. البته دیدنی‌های شهر توریستی و درخشان بدروم فقط به ساحل‌هایش محدود نمی‌شود.

لنگرگاه و تفرجگاه ساحلی

یکی از نخستین کارهایی که برای آشنا شدن با بدروم باید انجام بدهید، رفتن به تفرجگاه ساحلی است. به آرامی در کنار تفرجگاه ساحلی گشت بزنید تا به سرعت متوجه موقعیت راهبردی بدروم به عنوان یک بندر تجاری مهم شوید.

بدروم امروزی قرار گرفته بین دو خلیج محفوظ در ساحل اژه در جنوب‌غربی استانبول، پیش از آن‌‌که تحت حاکمیت امپراتوری عثمانی دربیاید، به نام شهر یونانی هالیکارناسوس خوانده می‌شد.

قلعه بدروم

قلعۀ بدروم در قلب تفرجگاه ساحلی قرار دارد. قلعه به تازگی پس از بازسازی‌های گسترده بازگشایی شد. این میراث جهانی یونسکو علاوه بر زیبا بودن مملو از آثار تاریخی تأثیرگذار است.

موزۀ باستان‌شناسی زیرآب بدروم که درون قلعه است، مجموعۀ بی‌نظیری از لاگان (lagan) را به نمایش می‌گذارد؛ لاگان اصطلاحی در دریانوردی است که برای توصیف محموله‌های غرق‌شده و یافت‌شده در کف دریا به کار برده می‌شود.

این موزه در سال 1964 در قلعۀ بدروم احداث شد. همان‌طور که از نام موزه مشخص است، هدف از افتتاح این موزه به نمایش گذاشتن صنایع دستی زیر آب و تاریخ شهر باستانی هالیکارناسوس است.

موزه هنر زکی مورن

یکی از خاص‌ترین کارهایی که می‌توانید در بدروم انجام بدهید، این است که در موزۀ دوطبقه‌ای که وقف ستارۀ افسانه‌ای ترکیه، زکی مورن (1931 ـ 1996) است، خود را در فرهنگ عامۀ ترکیه غرق کنید.

زکی مورن را غالباً ترکیبی از لیبراچی و التون جان می‌دانند. مورن خواننده، آهنگساز، ترانه‌سرا، بازیگر و شاعری معروف است. ازآن‌جا که ماشین مورن هنوز در پارکینگ است و با توجه به موسیقی‌ای که در موزه به گوش می‌رسد، بیشتر از آن‌که احساس کنید در موزه هستید، فکر می‌کنید در خانۀ مورن هستید و او فقط برای مدتی کوتاه از خانه بیرون رفته است.

جاذبه‌های توریستی بورسا

بورسا واقع در شمال‎غربی ترکیه، به دلیل تاریخ غنی، میراث فرهنگی و زیبایی‌ بکر و طبیعی‌اش شهرت جهانی دارد. از مهم‌ترین مکان‌های دیدنی بورسا می‌توان به جاذبه‌های زیر اشاره کرد:

 1. مسجد جامع بورسا (اولو کامی): معماری خیره‌کنندۀ مسجد جامع بورسا تحسین‌برانگیز است. این مسجد نمونۀ درخشانی از طراحی اولیۀ عثمانی است که خطاطی ظریف و پیچیده، کاشی‌های تزئینی و گنبدهایش زیبایی چشم‌نوازی دارد.
 2. ارگ بورسا (حصار بورسا): در ارگ تاریخی بورسا به گشت و گذار بپردازید و از تماشای منظره‌هایی گسترده از شهر لذت ببرید. ارگ بورسا شامل سایت‌های تاریخی مانند برج ساعت و مقبره‌های عثمان و اورخان، بنیان‌گذاران امپراتوری عثمانی می‌شود.
 3. بازار ابریشم بورسا (کوزا هان): غرق شدن در جوّ سرزندۀ بازار تاریخی ابریشم تجربۀ بی‌نظیری است. انواع پارچه، صنایع دستی و محصولات محلی در این بازار به فروش می‌رسد.
 4. برج ساعت توپخانه: بازدید از برج ساعت نمادین، واقع در محلۀ توپخانه را فراموش نکنید. این برج ساعت نمادی از بورساست که از بالای آن می‌توانید منظرۀ زیبایی از اطراف را ببینید.
 5. موزۀ شهر بورسا: تاریخ و فرهنگ بورسا را در موزۀ شهر، واقع در بنایی متعلق به دورۀ عثمانی بهتر بشناسید. صنایع دستی، اسناد و آثاری که روایتگر گذشتۀ بورساست، در این موزه به نمایش گذاشته می‌شود.

جاذبه‌های دیدنی مارماریس

مارماریس شهر توریستی ساحلی محبوبی در جنوب‌غربی ترکیه است که به داشتن ساحل‌های زیبا، آب‌هایی به شفافی بلور و زندگی شبانۀ شاداب و سرزنده شهره است. از مهم‌ترین جاذبه‌های دیدنی مارماریس می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. قلعۀ مارماریس: قدمت قلعۀ تاریخی مارماریس به قرن شانزدهم برمی‌گردد. نمای گسترده‌ای از شهر از فراز قلعه دیده می‌شود. موزۀ مارماریس که به نمایش صنایع دستی متعلق به دوره‌های تاریخی این منطقه اختصاص دارد، درون قلعه است.
 2. شهر قدیم مارماریس: در خیابان‌های جذاب شهر قدیم، معروف به نتسل مارینا، قدم بزنید و از معماری تحسین‌برانگیز عثمانی، فروشگاه‌ها و رستوران‌ها لذت ببرید.
 3. مارماریس مارینا: تفرجگاه ساحلی مارماریس با کشتی‌های تفریحی مجلل، رستوران‌ها و کافه‌های شیک برای گشت و گذار فوق‌العاده است. این تفرجگاه برای رسیدن به آرامش، تماشای شور و هیجان مردم و لذت بردن از منظره‌های تماشایی قایق‌ها و دریا ایده‌آل است.
 4. ساحل ایچملر: بازدید از ساحل ایچملر را فراموش نکنید. ایچملر ساحل شنی درخشانی است که فقط اندکی با مرکز شهر مارماریس فاصله دارد. ایچملر آبی به زلالی اشک چشم، تفریحات ورزش‌های آبی و جوی آرامش‌بخش دارد.

دیدنی‌های ارزروم

ارزروم شهری در شرق ترکیه است که به داشتن تاریخ غنی، مناظر چشم‌نواز و ورزش‌های زمستانی شهرت دارد. مهم‌ترین جاذبه‌های گردشگری ارزروم عبارت‌اند از:

 1. قلعۀ ارزروم: ارگ یا قلعۀ باستانی ارزروم دژی با اُبُهت، متعلق به عهد بیزانس است که بر فراز آن می‌توانید نمای گسترده‌ای از شهر را ببینید.
 2. مدرسه منار دوقلو: منار دوقلو یک مدرسۀ الهیات (حوزۀ) تاریخی با یک جفت منارۀ دوقلوی بی‌بدیل است. این مدرسه یک شاهکار معماری متعلق به دورۀ سلجوقیان است که امروزه موزه‌ای را در خود جای داده است.
 3. مدرسۀ یاقوتیه: مدرسۀ یاقوتیه مدرسۀ الهیات زیبای دیگری است که آن هم در عهد سلجوقیان ساخته شده است. کاشی‌کاری‌ها و حکاکی‌های ظریف روی سنگ شهرتی جهانی را برای یاقوتیه به ارمغان آورده است.
 4. خانه‌موزۀ آتاتورک: این بنا در گذشته محل سکونت مصطفی کمال آتاتورک، بنیان‌گذار ترکیه مدرن بود. اموال شخصی آتاتورک در این خانه‌موزه در معرض دید عموم قرار دارد تا جهانیان با زندگی آتاتورک آشنا شوند.
 5. سه مقبره (Üç Kümbetler): سه مقبره مجموعه‌ای از آرامگاه‌های باشکوه عهد سلجوقی است. این بناهای خاص حکاکی‌های ظریفی روی سنگ دارند و گواه اهمیت تاریخی این منطقه‌اند.

دیدنی‌های کاپادوکیا

کاپادوکیا که در آناتولی مرکزی قرار دارد، به خاطر منظره‌های استثنایی، زیستگاه‌های غاری باستانی و میراث فرهنگی غنی شهرت دارد. از بهترین جاذبه‌های گردشگری کاپادوکیا می‌توان به مکان‌های زیر اشاره کرد:

 1. موزۀ فضای باز گورمه: این موزه یکی از میراث‌های جهانی یونسکو است. کلیساهای حجاری‌شده در دل صخره‌ها، صومعه‌ها و زیستگاه‌های منقش به دیوارنگاره‌های متعلق به دورۀ بیزانس این موزه را به جاذبه‌ای بی‌نظیر تبدیل می‌کند.
 2. دودکش‌های جن و پری: دودکش‌های جن و پری کاپادوکیا همواره گردشگران را مات و مبهوت می‌کند. این دودکش‌ها سازه‌های صخره‌ای بلند و مخروطی‌شکلی هستند که در هر جایی مانند نقطه‌هایی مشخص در چشم‌انداز کاپادوکیا به چشم می‌خورند. مشهورترین دودکش جن و پری را می‌توان در ناحیه‌هایی مانند اورگوپ، گورمه و درۀ پاشاباغ پیدا کرد.
 3. بالن‌سواری با بالن هوای گرم: با بالن‌سواری بر فراز منطقۀ کاپادوکیا منظره‌های نفس‌گیری را به چشم خواهید دید. با بالن هوای گرم نماهای گسترده و چشم‌نوازی از دودکش‌های جن و پری، دره‌ها و منظره‌های دیدنی را از بالا خواهید دید.
 4. قلعۀ اوچ‌ حیصار: اوچ‌ حیصار سازۀ صخره‌ای عظیمی است که در دوران باستان مانند یک دژ طبیعی عمل می‌کرده است. برای دیدن منظره‌های شگفت‌انگیز از دره‌های اطراف بر فراز قلعه بروید.

پرسش‌های پرتکرار

زیباترین منطقۀ استانبول کجاست؟

محلۀ سلطان احمد بدون شک زیباترین و باشکوه‌ترین منطقۀ استانبول است. ایاصوفیه و مسجد آبی، از مکان‌های باستانی استانبول نیز در این محله قرار دارند.

توریست پس (Tourist Pass) استانبول چیست؟

توریست پس استانبول نخستین کارت توریستی این شهر زیباست و هنوز جامع‌ترین کارت توریستی محسوب می‌شود. در استانبول به دنبال هر چیزی که بگردید، با توریست پس استانبول می‌توانید به آن برسید؛ برای مثال با این کارت می‌توانید از 85 جاذبۀ گردشگری شگفت‌انگیز دیدن کنید. این کارت، به‌ویژه به دلیل تیم راهنمایش، مزایای بسیاری نسبت به دیگر کارت‌های توریستی دارد.

کاپادوکیا چقدر با استانبول فاصله دارد؟

استانبول در فاصلۀ 735 کیلومتری از کاپادوکیا قرار دارد و سفر از استانبول به کاپادوکیا تقریباً 9 ساعت طول می‌کشد.

در سفر به ترکیه باید از کدام شهرها دیدن کنم؟

آنکارا، ازمیر، استانبول و آنتالیا چند شهر از شهرهای زیبای ترکیه‌اند که حتماً باید از آن‌ها دیدن کنید. البته کارهای بسیار دیگری را نیز می‌توانید در ترکیه انجام بدهید. ترکیه مملو از مکان‌های دیدنی است.

زیباترین بخش ترکیه کجاست؟

اگرچه استان آنتالیا و بدروم ساحل‌های زیبایی دارند، استانبول در ترکیۀ مرکزی به عنوان یک مکان تاریخی فوق‌العاده است. چشمه‌های پاموکاله نیز زیبایی نفس‌گیری دارند. جذابیت‌های کاپادوکیه نیز قابل‌وصف نیست.

شگفتی‌های طبیعی ترکیه که ارزش بازدید را دارند، کدام‌اند؟

ترکیه از موهبت داشتن شگفتی‌های طبیعی فراوان برخوردار است. از جمله معروف‌ترین شگفتی‌های طبیعی ترکیه می‌توان به دودکش‌های جن و پری کاپادوکیا، تختان‌های تراورتنی پاموکاله، چشم‌اندازهای خیره‌کنندۀ ریویرای ترکیه، ساحل‌های زیبای آنتالیا و دره‌ها و تنگه‌های چشم‌نواز رشته‌کوه توروس اشاره کرد.

دیدنی‌ترین جاذبه‌های گردشگری ترکیه برای عاشقان دریا و ساحل کدام است؟

ترکیه ساحل‌های جذاب فراوانی دارد که شماری از محبوب‌ترین آن‌ها در آنتالیا، بدروم، فتحیه، الودنیز، آلانیا، مارماریس و چشمه قرار دارد. این شهرهای ساحلی آب‌هایی به زلالی اشک چشم و ساحل‌های شنی درخشانی دارند که انواع تفریحات آبی را می‌توانید در آن‌جا انجام بدهید.

جاذبه‌های گردشگری محبوب ترکیه برای ورزش‌های زمستانی کدام‌اند؟

ترکیه مکان‌های توریستی متعددی برای علاقه‌مندان به ورزش‌های زمستانی دارد. اولوداغ در نزدیکی بورسا و پالان‌ دوکن ارزروم پاتوق محبوب اسکی‌بازان است. کارتالکایا، ساری‌ قمیش (Sarıkamış) و ارجیس نیز از مکان‌های معروف ترکیه برای انجام ورزش‌های زمستانی‌اند.

ترکیه، سرزمین رنگها و ترانه

استانبول

تور استانبول ۳ شب و ۴ روز

0 (بدون بررسی)
آنتالیا

تور آنتالیا ۷شب و ۸روز

0 (بدون بررسی)
پوکت

تور پوکت

0 (بدون بررسی)
استانبول

تور استانبول ۴ شب و ۵ روز

0 (بدون بررسی)
استانبول

تور استانبول ۵ شب و ۶ روز

0 (بدون بررسی)
استانبول

تور استانبول ۶ شب و ۷ روز

0 (بدون بررسی)
کوش آداسی

تور کوش آداسی

0 (بدون بررسی)

هتل نوا پلازا پارک

KOCATEPE MAHALLESİ ŞEHİT MUHTAR BEY CAD.NO:53 BEYOĞLU İSTANBUL, Beyoglu, 34437 Istanbul, Turkey

هتل پرا رز

Mesrutiyet Caddesi No:87 Pera Taksim , Beyoglu, 34430 Istanbul, Turkey

هتل گرند حیات استانبول

Harbiye Mah. Taskisla Caddesi No:1 34367, Sisli, Sisli, 34337 Istanbul, Turkey

هتل شرایتون استانبول سیتی سنتر

Hacı Ahmet Mah. Kurtuluş Deresi Cad. No:23 Beyoğlu , Beyoglu, 34440 Istanbul, Turkey

هتل چر استانبول

Haciahmet Mahallesi, Kurtuluş Dere Cad, No 31 Beyoğlu, Beyoglu, 34590 Istanbul, Turkey

هتل تایتانیک سیتی تکسیم

Lamartin Cad. No: 47 34437, Beyoglu, 34437 Istanbul, Turkey

هتل گرین پارک تکسیم

Abdulhamit cad. No:34 Talimhane Taksim, Beyoglu, 34173 Istanbul, Turkey

هتل گرند هالیک (هالیچ)

Refik Saydam Cad. Tepebasi Bulvari No:37 Beyoglu, Beyoglu, 34430 Istanbul, Turkey

هتل ریدل

Yavuzsinan Mahallesi Küçükdolap Sok No:22 Kucukpazar - Unkapani / Fatih, Fatih, 34400 Istanbul, Turkey

هتل فرونیا

Abdulhakhamit Cad. No:58 Talimhane/Taksim, Beyoglu, 34437 Istanbul, Turkey

هتل الیت ورلد استانبول تکسیم

Sehit Muhtar Cad. No:42, Beyoglu, 34435 Istanbul, Turkey

هتل الیت ورلد پرستیژ تکسیم ( الیت ورلد کامفی تکسیم )

Sehit Muhtar Caddesi. No:40 Talimhane Taksim , Beyoglu, 34435 Istanbul, Turkey

هتل گرند جواهر و کانونشن سنتر

Halide Edip Adıvar Mah. Darülaceze Cad. No:5 Şişli İstanbul , Sisli, 34381 Istanbul, Turkey

هتل هیلتون استانبول بسفر

Cumhuriyet Caddesi Harbiye, Sisli, 34367 Istanbul, Turkey

هتل فیده

Kalyoncukulluk Mahallesi Tarlabasi Bulvari No:266-268 Taksim / Beyoglu, Beyoglu, 34420 Istanbul, Turkey

هتل پارک استار تکسیم

Inonu Cad. Dunya Saglik Sok. No:11 Taksim, Beyoglu, 34437 Istanbul, Turkey

هتل رادیسون بلو استانبول شیشلی

19 Mayis Cad. No: 2, Sisli, 34360 Istanbul, Turkey

هتل کارتون

Sehit Muhtar Mah.Tarlabasi Bulvari No 36 Taksim, Beyoglu, 34435 Istanbul, Turkey

هتل دابل تری هیلتون استانبول پیاله پاشا

Kaptanpasa Mahallesi, Piyalepasa, Beyoglu, 34440 Istanbul, Turkey

هتل کرون پلازا استانبول هاربیه

Dolapdere Cd. No: 163 Harbiye Şişli, Sisli, 34375 Istanbul, Turkey

هتل سوئیس اوتل د بوسفوروس استانبول

Visnezade Mah Acısu Sok No:19 Maçka, Besiktas, 34357 Istanbul, Turkey

هتل یورو پلازا

Refik Saydam Caddesi No:20/1, Beyoglu, 34440 Istanbul, Turkey

هتل دیوان استانبول

Asker Ocağı Cad. No:1 Taksim, Sisli, 34367 Istanbul, Turkey

هتل گلدن ایج

Topcu Cad.No:10 Talimhane Taksim, Beyoglu, 34000 Istanbul, Turkey

هتل آمارا پریمیر پالاس

Bahcecik Mah. 38.Sok No:1 Beldibi Antalya, 07985 Beldibi, Turkey

آکوا ورلد بلک

Iskele Mevkii, No 37, 07506 Belek, Turkey

داستان ها و نکات مسافرتی

پیشنهادات مسافرتی ویژه را با تراولر تجربه کنید

برای دریافت آخرین پیشنهادات و رزرو های اقامتی به همراه تخفیف های استثنایی ثبت نام کنید!